Strona: Zjazd absolwentów / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2019-11-20
, red.  mgr inż. Kazimierz Brydak
Fot. mgr inż. Marian Lachota

W dniu 15 listopada 2019 r. odbył się zjazd absolwentów naszego wydziału, rocznika 1973 -78. Był to pierwszy rocznik studentów, który rozpoczął kształcenie w trybie jednolitych studiów magisterskich, wtedy jeszcze Instytutu Elektrotechniki Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Rzeszowie. Spotkanie było doskonałą okazją dla odnowienia wspólnych kontaktów  z Politechniką Rzeszowską i wymianą poglądów związanych z doświadczeniami absolwentów po ponad 40-letniej pracy zawodowej. Spotkanie zainaugurowano uroczystą mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Saletyńskiej, podczas której wspomniano nieżyjących już kolegów i wielu nauczycieli akademickich. Następnie uczestnicy zjazdu spotkali się w sali Rady Wydziału z władzami i pracownikami Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Zebranych przywitał dziekan Wydziału dr hab. inż. Mariusz Korkosz, prof. PRz. Okolicznościowy wykład o współczesnych technologiach EMC, RFID, rozwoju bazy laboratoryjnej i współpracy z przemysłem wygłosił kierownik KSEiT, dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof.PRz. W imieniu uczestników zjazdu zebranych przywitał dr hab.  inż. Jerzy Potencki , prof. PRz,  dr hab.  inż. Jan Mróz, prof. PRz oraz mgr inż. Kazimierz Brydak.

Uczestnicy zjazdu zapoznali się z wybranymi laboratoriami w Katedrze Metrologii i Systemów Diagnostycznych, Katedrze Podstaw Elektroniki, Katedrze Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych oraz  Zakładzie Elektrodynamiki i Systemów Elektromaszynowych.

W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele akademiccy, którzy w latach 1973 -78 prowadzili zajęcia dydaktyczne: dr hab. inż. Marek Gotfryd, prof. PRz,  mgr inż. Ryszard Schab, dr inż. Bronisław Mrugała, dr. inż. Jan Rodziński, dr inż. Kazimiera Rzepka oraz ówczesny opiekun roku, Pani mgr Maria Jaracz.