Strona: Nagrodzono najlepsze prace dyplomowe absolwentów Wydziału / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Nagrodzono najlepsze prace dyplomowe absolwentów Wydziału

2017-12-12
, red.  RF
Fot. Bolesław Pałac

Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Rzeszowie przy współpracy z Kołem SEP Politechniki Rzeszowskiej zorganizował w dniu 30 listopada 2017 r. II etap Konkursu na najlepszą pracę dyplomową wykonaną przez absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej .

Konkursowi przewodniczył Bolesław Pałac Prezes ZO SEP natomiast konkurs prowadziła dr Barbara Kopeć Prezes Koła SEP przy Politechnice Rzeszowskiej.

Po ocenie przedstawionych  prezentacji, Jury nagrodziła następujące prace:

I miejsce

inż. Paweł Bączkowski - tytuł   „System kontroli czasu pracy”, opiekun dr inż. Dariusz Rzońca

inż. Agnieszka Szot - tytuł   „Kompensacja mocy biernej na farmie wiatrowej”,

opiekun dr hab. inż. Jan Mróz Prof. PRz

III miejsce

inż. Joanna Karnas -  tytuł pracy „Minimalne realizacje automatów sekwencyjnych w języku LD” ,

opiekun  prof. dr hab. inż. Leszek Trybus

oraz

inż. Dariusz Kogut - tytuł pracy „Laboratoryjny system inteligentnej paletyzacji”, opiekun dr inż. Andrzej Bożek.

Wyróżnienie:

Mgr inż. Daniel Rajchel - "Analiza sterowania układem chłodzenia autotransformatora 220/110kV",

opiekun  dr inż. Dariusz Sobczyński

Mgr inż. Dawid Jamroży - "Badanie ilościowe kontrastu luminancji",

opiekun dr inż. Henryk Wachta

Mgr inż. Dominik Kulig - "Układ sterujący o wysokiej sprawności do bezszczotkowego silnika prądu stałego", opiekun  dr inż. Krzysztof Mleczko

Inż. Mateusz Chamera- "Synteza dwupolaryzacyjnej anteny pomiarowej",

opiekun Dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz   Prof. PRz

Inż. Wacław Miazga - "Laboratoryjny zestaw do nauki programowania mikrokontrolerów rodziny PIC",

opiekun dr inż. Andrzej Szpytma

Fundatorami nagród pieniężnych i rzeczowych byli: Elektromontaż Rzeszów sp. z o.o. w Przemyślu, PGE Dystrybucja S.A. o/Rzeszów oraz SEP o/ Rzeszów. Organizatorzy dziękuje serdecznie sponsorom za wsparcie i wspomaganie tego pięknego konkursu.

Przewodniczący Prezes Bolesław Pałac podsumowując przebieg i wyniki konkursu bardzo wysoko ocenił poziom prac i zaangażowanie uczestników w ich przygotowanie. Stwierdził, że autorzy prac biorący udział w konkursie wykazali się dużą wiedzą techniczną, a ich projekty znajdą zastosowanie w przemyśle.

Nagrodzonym i opiekunom gratulujemy!

Urszula Turek, Barbara Kopeć