Strona: Odznaczenia państwowe / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Odznaczenia państwowe

2021-07-05
Fot. B. Motyka

W dniu 1.07.2021 roku  w auli V-1 odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych za zasługi oraz wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Edukacji i Nauki przyznał 12 pracownikom Politechniki Rzeszowskiej Krzyże Zasługi oraz 76 pracownikom  Medale za Długoletnią Służbę. Uroczystość poprowadził JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Rektor prof. Piotr Koszelnik, otwierając uroczystość, podkreślił rangę tego wydarzenia: „To dla nas wielki zaszczyt, że władze państwowe przyznały naszym pracownikom odznaczenia za wieloletni wkład w rozwój naszego województwa podkarpackiego, a szczególnie środowiska akademickiego, w tym Politechniki Rzeszowskiej, najstarszej uczelni w naszym regionie, która obchodzi w tym roku 70-lecie swojego istnienia”.

Odznaczono 16 pracowników Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Odznaczeni zostali:

Krzyże Zasługi

Srebrny Krzyż Zasługi:

• dr hab. inż. Mariusz Korkosz, prof. PRz,

Brązowy Krzyż Zasługi:

• dr hab. inż. Damian Mazur, prof. PRz,

Krzyże zasługi pracownikom wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w towarzystwie prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwony Włoch, prof. PRz.

Medale za Długoletnią Służbę

Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali:

• dr hab. inż. Marek Gotfryd, prof. PRz,
  • mgr inż. Mariusz Grzesiuk,
  • Bogdan Jurek,
  • prof. dr hab. inż. Jacek Kluska,
  • dr hab. inż. Ryszard Leniowski, prof. PRz,
  • dr inż. Adam Mazurkiewicz,
  • dr hab. Stanisław Pawłowski, prof. PRz,
  • dr inż. Krzysztof Świder,
  • dr hab. inż. Zbigniew Świder, prof. PRz,
  • dr inż. Roman Tabisz,
  • dr inż. Bogusław Wisz,
  • Andrzej Wołoch.

Medale złote pracownikom Politechniki Rzeszowskiej wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w towarzystwie prorektora ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr. hab. inż. Jarosława Sępa.

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymali:

• dr inż. Tomasz Binkowski,
  • dr inż. Dariusz Sobczyński.

Medale srebrne i brązowe pracownikom Politechniki Rzeszowskiej wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w towarzystwie prorektora ds. studenckich prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza.

Gratulujemy!