Strona: Pierwsze zajęcia w ramach VIII edycji Kariery Inżyniera oraz VII edycji Regionalnej Akademii Oracle 2017/18 / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2018-01-22
, red.  dr inż. Paweł Dymora
fot. J. Plewako, M. Grzesiuk

W dniu 20.01.2018 r. na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyły się pierwsze zajęcia w ramach VIII edycji Kariery Inżyniera oraz VII edycji Regionalnej Akademii Oracle, w których łącznie udział wzięło blisko 200 uczniów z 14 szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Uczniowie uczestniczyli w prezentacjach prowadzonych przez nauczycieli akademickich Katedry Energoelektroniki i Elektroenergetyki WEiI. dr inż. Jolanta Plewako obszernie zaprezentowała zagadnienia naukowo-badawcze realizowane w Katedrze, a następnie dr inż. Małgorzata Łatka przedstawiła dwa wykłady z zakresu "Zastosowania wyższej matematyki". Spotkanie połączone było ze zwiedzaniem bazy naukowo-dydaktycznej Katedry m.in. Laboratorium TWN (mgr inż. Sebastian Hajder), Laboratorium Energoelektroniki (dr inż. Dariusz Sobczyński),  Laboratorium Techniki Oświetleniowej (dr inż. Henryk Wachta), Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii (mgr Krzysztof  Baran, mgr Marcin Leśko),  Laboratorium statystyki (dr Wiesława  Malska). Za sprawne przeprowadzenie wycieczek odpowiedzialna była dr inż. Jolanta Plewako. Ponadto dwie grupy uczniów (łącznie 32 osób) wzięły udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych w laboratoriach Zakładu Systemów Złożonych WEiI z zakresu technologii Oracle prowadzonych przez dr. inż. Pawła Dymorę oraz dr. inż. Mirosława Mazurka. W lutym 2018 r. planowane są kolejne zajęcia, na które serdecznie zapraszamy.