Strona: POSTER MASTER 2024 / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

, red.  Mirosław Mazurek
Laureaci konkursu z władzami Wydziału,

Finał drugiej edycji konkursu POSTER MASTER

W dniu 10.07.2024 odbył się finał konkursu Poster Master Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Konkurs POSTER MASTER to wydarzenie mające na celu prezentację wyników badań uzyskanych przez studentów podczas realizacji prac dyplomowych magisterskich w roku akademickim 2023/24. Do drugiej edycji konkursu  zgłoszono 9 prac.  W dniu 10.07.2024 odbyła się sesja posterowa stacjonarna, na której zaprezentowano cztery najlepsze prace.

Komitet Naukowy Konkursu wyłonił laureatów:

•  Pierwsze miejsce zdobył inż. Dawid Cisło, student kierunku Elektronika i telekomunikacja za pracę pt. „Demonstrator miniaturowego nadajnika radiowego przeznaczony do implementacji w systemie lokalizacji obiektów”, której promotorem był dr hab. inż. Mariusz Węglarski.
  • Drugie miejsce zajął inż. Kamil Gomułka, student kierunku Informatyka za pracę pt. „Detekcja osób z wykorzystaniem metod uczenia głębokiego”, której promotorem był dr hab. inż. Mariusz Oszust.
  • Trzecie miejsce zajął inż. Dominik Matejkowski, student kierunku Informatyka za pracę pt. „Poprawa Wydajności Rozwiązań LLM z wykorzystaniem techniki RAG”, której promotorem był dr hab. inż. Maciej Kusy.
  • Ostatnim nagrodzonym w konkursie za zajęcie czwartego miejsca został inż. Bartłomiej Walicki, student kierunku Elektrotechnika za pracę pt. „Badanie oświetlenia elektrycznego tuneli drogowych”, której promotorem był dr hab. inż. Henryk Wachta.

Pozostali uczestnicy

W konkursie wzięły również prace:

• Analiza możliwości wykorzystania druku 3D w elektrotechnice, Autor: inż. Karol Ryłło, Promotor: dr hab. inż. Mariusz Korkosz, Kierunek studiów: Elektrotechnika.
  • Analiza właściwości generatora synchronicznego z magnesami trwałymi montowanymi powierzchniowo, Autor: inż. Tomasz Paszek, Promotor: dr hab. inż. Mariusz Korkosz, Kierunek studiów: Elektrotechnika.
  • Analiza właściwości trójfazowego generatora synchronicznego z magnesami trwałymi montowanymi wewnętrznie, Autor: inż. Michał Olearka, Promotor: dr hab. inż. Mariusz Korkosz, Kierunek studiów: Elektrotechnika.
  • Analiza porównawcza wybranych algorytmów data mining, Autor: inż. Łukasz Smyła, Promotor: dr inż. Paweł Dymora, Kierunek studiów: Informatyka.
  • Emulator mikrokontrolera AVR, Autor: inż. Grzegorz Bachta, Promotor: dr inż. Dariusz Rzońca, Kierunek studiów: Automatyka i robotyka.

Gratulacje

Wszystkim nagrodzonym w Konkursie POSTER MASTER gratulujemy !!!

Patron konkursu

Patronem konkursu Poster Master w 2024 r. była Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej.