Strona: "Salonu Maturzystów 2022" / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2022-10-03
, red.  dr inż. Paweł Dymora
Fot. P. Dymora

O "Salonie Maturzystów 2022"
W dniach 29 i 30.09.2022 r. na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się kolejna edycja "Salonu Maturzystów 2022" z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy. Wydarzeniem towarzyszącym "Salonowi Maturzystów 2022" był „Dzień otwarty PRz” gdzie Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRz brał aktywny udział i otworzył swoje laboratoria na zwiedzanie i udział w krótkich warsztatach.

Przebieg wydarzenia
W kolejnych dniach, dr inż. Paweł Dymora, Wydziałowy Koordynator ds. Promocji, przywitał uczestników, a następnie zaprezentował ofertę edukacyjną WEiI oraz PRz w połączeniu ze zwiedzaniem bazy dydaktyczno-naukowej Wydziału. W szczególności zaprezentowane zostały wybrane pracownie w Katedrach i Zakładach WEiI, tj.:

•  Laboratorium: Laboratorium Automatyki, Robotyki i Sterowania (D109), w Katedrze Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, prezentowali dr inż. dr inż. Dariusz Rzońca;
  • Laboratorium: Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej EMC (AL6) w Katedrze Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, prezentowali dr inż. dr inż. Mariusz Skoczylas;
  • Laboratorium: Odnawialnych Źródeł Energii (B-C 22) w Katedrze Energoelektroniki i Elektroenergetyki prezentował mgr inż. Kamil Parfianowicz;
  • Laboratorium: Charakteryzacji Półprzewodników (A11) w Katedrze Podstaw Elektroniki, dr inż. Krzysztof Mleczko;
  • Laboratorium: Metrologii elektrycznej i elektronicznej (Sala A211) w Katedrze Metrologii i Systemów Diagnostycznych, dr inż. Jakub Wojturski;
  • Laboratorium: Wirtualnej Rzeczywistości (A59) oraz Laboratorium Systemów Klasy Enterprise pod patronatem Asseco (A9) w Zakładzie Systemów Złożonych prezentował mgr inż. Mateusz Salach oraz mgr inż. Paweł Kuraś.

Stoisko WEiI
Ponadto, na stoisku targowym Politechniki Rzeszowskiej, zlokalizowanym w "Strefie Kultury Studenckiej" aktywny udział z ramienia Wydziału brał mgr inż. Krzysztof Smalara.