Strona: Innowacje w technice projektowania przetwornic impulsowych / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Innowacje w technice projektowania przetwornic impulsowych

2017-03-09

W dniu 9 marca 2017 na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej w Sali Posiedzeń Rady Wydziału odbyło się seminarium naukowe poświęcone aspektom kompatybilności elektromagnetycznej w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań przetwornic impulsowych, zorganizowane przez pracowników Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych oraz firmę Würth Elektronik Polska pod patronatem Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Prof. dr hab. inż. Kazimierza Buczka oraz Polskiej Sekcji IEEE EMC–S.

W seminarium wzięli udział przedstawiciele ponad dwudziestu firm z województwa podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego oraz pracownicy Politechniki Rzeszowskiej. Seminarium to jest wynikiem kilkuletniej owocnej współpracy Katedry z  firmą Würth Elektronik Polska. Firma ta jest jednym z czołowych producentów m.in. elementów i podzespołów elektronicznych wykorzystywanych przy projektowaniu układów i systemów elektronicznych w aspekcie spełnienia wymagań dyrektywy UE w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej.