Strona: SKN MegaVolt - warsztaty dla dzieci / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

SKN MegaVolt - warsztaty dla dzieci

2024-04-15
, red.  Sebastian Hajder
Logo: SKN MegaVolt

O wydarzeniu

W sobotę 6 kwietnia Studenckie Koło Naukowe Elektryków „MegaVolt” wspólnie z Generator Nauki GEN Jasło zorganizowało dla najmłodszych naukowców z Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego zwiedzanie najciekawszych laboratoriów na Wydziale. Dzięki wsparciu Działu Promocji, Katedry Energoelektroniki i Elektroenergetyki, Katedry Elektrotechniki i Podstaw Informatyki oraz Studenckiego Koła Naukowego Legendary Rover Team udało się zorganizować ciekawe warsztaty dla najmłodszych.

Prezentacja laboratoriów

SKN MegaVolt zaprezentowało Laboratorium Wysokich Napięć, nie zabrakło wyładowań i zapachu ozonu. Dzięki uprzejmości dr inż. Krzysztofa Barana nasi goście mogli zapoznać się z Laboratorium Techniki Świetlnej, natomiast mgr inż. Mateusz Suliga pokazał otaczające nas przedmioty w 1000-krotnym powiększeniu. Laboratorium zjawiskowe KEiPI również cieszyło się zainteresowaniem, gdyż absolwent WEiI (oraz członek SKN MegaVolt) Dominik Idziniak prezentował tam swoje customowe lampy plamowe. Zaproszeni studenci z Koła Naukowego Legendary Rover Team natomiast zaprezentowali swój łazik marsjański.

Informacje w mediach

Całe wydarzenie można było obserwować w TVP Info w wejściach na żywo o godzinach 9:45, 10:30 i 12:40, natomiast TVP3 Rzeszów opublikowało w skrócie materiał w Aktualnościach oraz na swojej stronie internetowej (link do relacji)