Strona: Umowa o współpracy z firmą PnP Systems Sp. z o.o. / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Umowa o współpracy z firmą PnP Systems Sp. z o.o.

2017-03-17
fot. A. Surowiec

Dnia 16 marca br. Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej podpisał umowę o współpracy z PnP Systems Sp. z o.o. z siedzibą w Jasionce.
Wydział reprezentowali prof. Kazimierz Buczek, dziekan Wydziału, oraz dr Dominik Strzałka, prodziekan ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką. PnP System była reprezentowana przez prezesa zarządu – Przemysława Iskrzaka.

PnP Systems zajmuje się tworzeniem i rozwijaniem aplikacji dedykowanych dla zaawansowanych technologii obejmujących między innymi takie zagadnienia jak: systemy nawigacyjne, systemy radiokomunikacyjne, analogowe i cyfrowe. Na mocy podpisanej umowy Firma zamierza współpracować z Wydziałem w zakresie realizacji projektów badawczo-rozwojowych obejmujących tematykę rozwoju systemów nawigacji satelitarnej w tym systemu Galileo. Porozumienie jest także sporą szansą dla studentów kierunku elektronika i telekomunikacja, dla których firma wkrótce przygotuje interesującą ofertę prac dyplomowych oraz dedykowany program stażowy.