Strona: Znamy laureatów Konkursu SEP na najlepszą pracę dyplomową / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Znamy laureatów Konkursu SEP na najlepszą pracę dyplomową

2019-01-04
, red.  dr R. Ziemba
Fot. Ł. Inglot

Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Rzeszowie przy współpracy z Kołem SEP Politechniki Rzeszowskiej zorganizował w dniu 13 grudnia 2018 r. II etap Konkursu na najlepszą pracę dyplomową wykonaną przez absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Konkursowi przewodniczyła i prowadziła Pani Prezes ZO SEP dr inż. Barbara Kopeć. W skład Jury Konkursu weszli ponadto:

• V-ce Prezes, Skarbnik ZO SEP, Wiesław Lelek;
  • Członek Komisji Rewizyjnej SEP , Wojciech Bieda;
  • Członek ZO SEP, Przewodniczący Komisji ds. młodzieży i studentów Robert Ziemba;
  • Członek ZO SEP, Członek Komisji ds. młodzieży i studentów Łukasz Inglot;
  • Sekretarz Koła SEP przy Politechnice Rzeszowskiej Mariusz Węglarski.

Po ocenie przedstawionych prezentacji, Jury nagrodziło następujące prace:

• I miejsce - mgr inż. Jakub Dzięgielowski - tytuł „Zastosowanie półprzewodnikowych źródeł LED w oświetleniu drogowym”, opiekun: dr inż. Henryk Wachta.
  • II miejsce – mgr inż. Tomasz Pachołek - tytuł „Detektor pola elektromagnetycznego”, opiekun dr inż. Wiesław Sabat.
  • III miejsce - mgr inż. Mateusz Chamera -  tytuł Zagadnienie syntezy anten identyfikatorów RFID pasma UHF
    z wykorzystaniem pakietu EMCoS Antenna VLab
    , opiekun:  dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz.

Wyróżnienia otrzymały następujące prace:

• inż. Patryk Pyt - tytuł „System inteligentnego oświetlenia schodów z czujnikami tensometrycznymi”, opiekun:
    dr inż. Mariusz Węglarski.
  • inż. Dominik Kuźniar - tytuł „Programowany procesor efektów gitarowych”, opiekun  dr inż. Krzysztof Mleczko,
  • mgr inż. Kamil Kępowicz - tytuł „Moduł do prognozowania produkcji energii elektrycznej przez system fotowoltaiczny”, opiekun  dr inż. Grzegorz Drałus.

Fundatorami nagród pieniężnych i rzeczowych byli: Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, oraz SEP O/Rzeszów. Przewodnicząca, Prezes Barbara Kopeć bardzo wysoko oceniła poziom prac oraz zaangażowanie uczestników w ich przygotowanie. Autorzy prac biorący udział w konkursie wykazali się dużą wiedzą techniczną, a ich projekty powinny znaleźć zastosowanie w przemyśle.

Gratulujemy!