Strona: Aptiv Day na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Aptiv Day na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki

2022-05-13
Uczestnicy spotkania przed budynkami WEiI.

Informacja o Aptiv Day

We wtorek 10 maja 2022 na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy Aptiv z Krakowa ze studentami WEiI oraz uczniami ZSE w Rzeszowie. W ramach pierwszego „Aptiv Day na Politechnice Rzeszowskiej” odbyły się dwa wykłady, podczas których omówiono zagadnienia związane z ogólnie pojętym „bezpieczeństwem aktywnym”, metodyką projektowania układów elektronicznych oraz płytek drukowanych, kompatybilności elektromagnetycznej, rodzajami badań i pomiarów prowadzonych na gotowych układach oraz doborem aparatury pomiarowej do danego rodzaju pomiarów.

Kulisy wydarzenia

W przewie pomiędzy wykładami można było zobaczyć i przejechać się samochodami z zainstalowaną aparaturą pomiarową służącą do testowania m.in. układów unikania kolizji bocznych, utrzymania pasa ruchu, rozpoznawania znaków drogowych oraz automatycznego hamowania awaryjnego. Studenci mieli możliwość porozmawiania z inżynierami firmy na różne tematy dotyczące m. in. budowy kamer, radarów oraz systemów rozpoznawania gestów.

Organizator spotkania

Spotkanie przygotował i prowadził dr inż. Jakub Wojturski z Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych WEiI.