Strona: Automatycy dla Przemysłu 4.0 - studia dualne / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Automatycy dla Przemysłu 4.0 - studia dualne

2018-06-20
, red.  RF

Z przyjemnością informujemy, że Wydział uzyskał dofinansowanie na realizacje projektu pt. "Automatycy dla Przemysłu 4.0 - studia dualne". Przyznane dofinansowanie wynosi ponad 2 mln. zł.

Celem projektu jest nabycie i rozwój nowych, kluczowych kompetencji oczekiwanych na rynku pracy i jego otoczeniu od studentów kształcących się na kierunku automatyka i robotyka. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu możliwe będzie utworzeniu studiów praktycznych (II-go stopnia) w ramach tego kierunku. Cel projektu wynika z potrzeb otoczenia społeczno-gospodarczego i wpisuje się w strategię województwa podkarpackiego, które kładzie nacisk na rozwój technologii Przemysłu 4.0.

Grupą docelową projektu są studenci, grupa 25 osób, którzy będą się kształcić na studiach II stopnia o profilu praktycznym na kierunku automatyka i robotyka (studia 3 sem., nabór luty 2018/2019).

Główne zadania, które zostaną zrealizowane w ramach projektu to staże, certyfikaty. szkolenia i warsztatowe zajęcia projektowe, w tym zajęcia z pracodawcami.

Dzięki temu studenci w sposób praktyczny poznają oczekiwania względem siebie jako przyszłych pracowników przemysłu automatyki i robotyki, lotniczego, motoryzacyjnego czy też nowoczesnych technologii ICT, co jest szczególnie istotne dla tej grupy zawodowej ze względu na specyfikę wykonywanego w przyszłości zawodu w realiach Przemysłu 4.0.

Zadania przewidziane w projekcie będą realizowane we współpracy z firmami z branży produkcyjnej oraz automatyki i robotyki, w tym między innymi z Klastra Dolina Lotnicza (Pratt & Whitney Rzeszów, MTU Aero Engines) Bosch BSH (producent marki Zelmer), PZL Sędziszów, Bury Sp z o.o. oraz ROFA.

Dziękujemy pracownikom Katery Informatyki i Automatyki za zaangażowanie w pracę nad wnioskiem konkursowym, szczególnie: dr. Andrzejowi Bożkowi, mgr. Grzegorzowi Piecuchowi, dr. Romanowi Zajdlowi i dr. Tomaszowi Żabińskiemu oraz Kierownikowi Katedry, prof. M. Wysockiemu za poparcie tej inicjatywy.

http://www.ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/power/aktualnosci/art,6310,informacja-o-wynikach-oceny-merytorycznej-w-konkursie-nr-powr-03-01-00-ip-08-00-duo18-na-studia-dualne-dotyczace-opracowania-pro.html

Powrót do listy aktualności