Strona: Z głębokim żalem żegnamy zmarłego Ś. P. dr hab. inż. Jerzego Lewickiego, prof. PRz / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2018-08-22

Z głębokim żalem żegnamy zmarłego po długiej i ciężkiej chorobie w dniu 21 sierpnia 2018 r.

Ś. P.

dr hab. inż. Jerzego Lewickiego, prof. PRz

Profesora Honorowego Politechniki Rzeszowskiej

Odszedł od nas prawy i szlachetny Człowiek, wybitny naukowiec i nauczyciel akademicki, zasłużony dla rozwoju Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Profesor Jerzy Lewicki pełnił na Uczelni wiele funkcji, w tym: dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, członka Senatu Politechniki Rzeszowskiej, kierownika Katedry. Sprawował funkcje kierownicze w wielu komisjach Stowarzyszenia Elektryków Polskich, był rzeczoznawcą SEP oraz przewodniczącym Komisji Rewizyjnej PTETiS.  Za zasługi otrzymał wiele odznaczeń państwowych i resortowych m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Wyrazy szczerego współczucia i głębokiego żalu składają

Dziekan, Rada Wydziału i Społeczność Akademicka Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej

Msza święta za Zmarłego odbędzie się w sobotę w dniu 25 sierpnia 2018 o godzinie 11.00 w Kościele Farnym

w Ropczycach