Strona: Dziekan utworzył Kapitułę Historii i Tradycji Wydziału / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Dziekan utworzył Kapitułę Historii i Tradycji Wydziału

2017-03-24
fot. M. Misiakiewicz

Dnia 22 marca br. odbyło się pierwsze posiedzenie Kapituły Historii i Tradycji Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Kapitułę powołał prof. Kazimierz Buczek Dziekan Wydziału i powierzył jej przyznawanie wyróżnień osobom o szczególnych zasługach dla Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Celem jest promowanie osób, które swoją postawą i działalnością wywarły trwały ślad w historii Wydziału i mogą stanowić autorytet dla przyszłych pokoleń pracowników, doktorantów i studentów.

W skład Kapituły wchodzi pięciu profesorów z długoletnim stażem, niepełniących funkcji organu jednoosobowego:

• prof. dr hab. inż. Lesław Gołębiowski
  • dr hab. inż. Marek Gotfryd, prof. PRz
  • dr hab. inż. Jan Prokop, prof. PRz
  • prof. dr hab. inż. Leszek Trybus
  • dr hab. inż. Stanisław Wyderka, prof. PRz

Do udziału w posiedzeniach Kapituły zaproszono również emerytowanego pracownika Wydziału
mgr. inż. Ryszarda Schaba.