Strona: IV Nocka Żywych Nerdów / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2022-11-08
Fot. Nikita Bailiuk

O wydarzeniu

28 października 2022 r. odbyła się IV Nocka Żywych Nerdów, czyli kolejna edycja pięknej tradycji Rzeszowskiej Grupy IT, to znaczy siedzenie do późna w nocy i granie w gry komputerowe. Tym razem turnieje odbyły się równolegle w aż dwóch salach: w sali wirtualnej rzeczywistości oraz laboratorium Asseco. Wybór organizatorów padł na popularną grę w wirtualnej rzeczywistości - Beat Saber, w którą studenci naszego Wydziału grali rankingowo na punkty oraz bijatykę Super Smash Bros. w kategoriach drużynowo i 1vs1. Jako że niedawno odbyła się rekrutacja do Rzeszowskiej Grupy IT, organizatorzy mieli dużo nowych twarzy, czyli łącznie ponad 30 osób. Turnieje rozegrane, nagrody rozdane, uczestnicy zadowoleni. Organizatorzy liczą na to, że od grudnia będą mogli dalej kontynuować te tradycje i organizować coraz większe turnieje. W przyszłości planują współpracę z innymi kołami naukowymi przy organizacji kolejnych edycji a dalej potencjalnie otworzyć się na całą Politechnikę Rzeszowską i zorganizować ligę akademicką. Uczestnikami wydarzenia byli studenci Wydziału Elektrotechniki i Informatyki zarówno zrzeszeni w Kołach Naukowych jak i wolni uczestnicy.