W czwartek, 16 lutego 2017 r. Rada Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie nadała dr. inż. Piotrowi Jankowskiemu-Mihułowiczowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie telekomunikacja.
Podstawę wniosku stanowił monotematyczny cykl publikacji pt.: „Definicja, charakterystyka i wyznaczanie parametrów warunkujących proces syntezy obszaru poprawnej pracy w systemach radiowej identyfikacji obiektów”, obejmujący 14 zbiorowych prac opublikowanych w latach 2008-2016.
Wniosek był oceniany przez komisję habilitacyjną (powołaną w dniu 4.11.2016 r. przez Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów) w składzie:
- prof. dr hab. inż. Ryszard Katulski - przewodniczący,
- dr hab. inż. Piotr Chołda - sekretarz,
- prof. dr hab. inż. Piotr Gajewski - recenzent,
- dr hab. inż. Sławomir Hausman - recenzent,
- dr hab. inż. Kamil Staniec - recenzent,
- dr hab. inż. Maciej Walkowiak, prof. nadzw. UTP - członek komisji,
- dr hab. inż. Rafał Krenz - członek komisji.
Dr inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz jest absolwentem Technikum Elektronicznego Zespołu Szkół Elektrycznych w Krośnie. Studia wyższe odbył w latach 1994-1999 na Wydziale Elektrycznym Politechniki Rzeszowskiej, uzyskując tytułu magistra inżyniera na kierunku elektrotechnika w zakresie specjalności aparatura elektroniczna. W 2007 r. uzyskał stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie telekomunikacja, nadany przez Radę Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej
im. St. Staszica w Krakowie na podstawie rozprawy doktorskiej: „Uwarunkowania efektywności układów antenowych w wielokrotnych systemach bezstykowej identyfikacji obiektów ze sprzężeniem indukcyjnym” (promotor: dr hab. inż. Włodzimierz Kalita, prof. PRz). Obecnie pracuje w Katedrze Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych na stanowisku adiunkta. Zainteresowania naukowe dr hab. inż. P. Jankowskiego Mihułowicza obejmują zagadnienia z zakresu stykowych i bezstykowych metod identyfikacji obiektów, szczególnie z obszaru techniki RFID. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac w czasopismach, materiałach krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, a także w zagranicznych monografiach. Realizuje prace z przemysłem i instytucjami naukowymi. Jest wykonawcą ocen eksperckich w zakresie budowy, rozbudowy i funkcjonowania systemów radiokomunikacyjnych różnego przeznaczenia (w tym stacji bazowych telefonii komórkowej). Za swoje osiągnięcia naukowe otrzymał sześć nagród JM Rektora.
Gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów!