Strona: Matlab Day na WEiI / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

, red.  dr inż. Jakub Wojturski
Spotkanie firmy ONT ze studentami WEiI

Informacja o spotkaniu

W dniu 13 maja 2024 na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy ONT z Krakowa ze studentami WEiI. Tematyka spotkania dotyczyła możliwości stosowania aplikacji Matlab podczas studiów i w przyszłej pracy inżyniera. Motywem przewodnim było wykorzystanie Matlaba do komunikacji z przyrządami pomiarowymi w celu ich sterowania i akwizycji danych pomiarowych. W trakcie spotkania studenci dowiedzieli się między innymi w jaki sposób zainstalować Matlaba, jak wykonywać obliczenia i symulacje, jak tworzyć aplikacje o coraz większym stopniu zaawansowania oraz jak zrealizować połączenie Matlaba z przyrządem pomiarowym i jak analizować zebrane dane pomiarowe.

Spotkanie zorganizował i prowadził dr inż. Jakub Wojturski z Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych.