Strona: Otwarcie stanowiska Internetu Wszechrzeczy w Zakładzie Systemów Złożonych / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Otwarcie stanowiska Internetu Wszechrzeczy w Zakładzie Systemów Złożonych

2022-11-15
Pracownicy Zakładu Systemów Złożonych i władze uczelni na tle stanowiska Internetu Wszechrzeczy

Otwarcie stanowiska

4-ego listopada 2022 r. odbyło się oficjalne otwarcie stanowiska Internetu Wszechrzeczy dostępnego w ramach infrastruktury laboratorium sieci komputerowych, systemów konwergentnych i złożonych systemów teleinformatycznych Zakładu Systemów Złożonych Politechniki Rzeszowskiej. Inwestycja za 2,5 miliona złotych pozwoli prowadzić prace badawcze i rozwojowe m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Elementy stanowiska

Stanowisko badawcze Internetu Wszechrzeczy (IoE) zbudowane jest w oparciu o elementy tworzące unikalny system zbudowany z:

1. Zaawansowanego symulatora złożonych systemów sieciowych wraz z RiverBed Modeler.
  2. Zestaw 4-ech wysokowydajnych przełączników rdzeniowych i 9-u przełączników agregacyjnych.
  3. Sprzętowy tester/generator ruchu wraz z niezbędnym oprogramowaniem.
  4. System testowania bezpieczeństwa bazujący na BreakingPoint Keysight.
  5. Moduł serwerów obliczeniowych dużej mocy, o architekturze wieloprocesorowej, wielordzeniowej, wspierających procesy wielowątkowe, wirtualizację systemów operacyjnych, zrównoleglanie obliczeń także przy wykorzystaniu kart GPU.

Szczegóły dotyczące stanowiska

Link do strony ze szczegółami

Informacje medialne

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami medialnymi na ten temat:

Telewizja Rzeszów, Forum Akademickie, Radio Via