Strona: Pierwsze zajęcia w ramach VII edycji Kariery Inżyniera oraz VI edycji Regionalnej Akademii Oracle 2016/17 / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2016-12-08

W dniu 03.12.2016 r. na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyły się pierwsze zajęcia w ramach VII edycji Kariery Inżyniera oraz VI edycji Regionalnej Akademii Oracle, w których udział wzięło blisko 140 uczniów z 15 szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Uczniowie uczestniczyli w dwóch wykładach prowadzonych przez nauczycieli akademickich Katedry Elektrotechniki i Podstaw Informatyki WEiI z następujących tematów: Symulacja komputerowa zjawisk w obwodach elektrycznych (dr inż. Mariusz Trojnar, dr inż. Marek Gołębiowski) oraz Wyładowania atmosferyczne i ich oddziaływanie (prof. Grzegorz Masłowski, dr inż. Robert Ziemba), które połączone były ze zwiedzaniem bazy naukowo-dydaktycznej Katedry (dr inż. Mariusz Trojnar, dr inż. Marek Gołębiowski, dr inż. Robert Ziemba, mgr inż. Grzegorz Karnas, mgr inż. Kamil Filik, mgr inż. Paweł Szczupak). Ponadto dwie grupy uczniów (łącznie 34 osób) wzięły udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych w laboratoriach Katedry Energoelektroniki, Elektroenergetyki i Systemów Złożonych WEiI z zakresu technologii Oracle prowadzonych przez dra inż. Pawła Dymorę oraz dra inż. Mirosława Mazurka. W lutym 2017 r. planowane są kolejne zajęcia, na które serdecznie zapraszamy.

dr inż. Paweł Dymora
foto: mgr inż. Paweł Szczupak