Strona: Podkarpacka Gala Rankingu Liceów i Techników 2022 / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Podkarpacka Gala Rankingu Liceów i Techników 2022

2022-03-18
Uczniowie i pracownicy podczas zwiedzania laboratoriów wydziału.

Uczestnicy gali na WEiI

W dniu 16.03.2022 r. na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się Podkarpacka Gala Rankingu Liceów i Techników 2022. Wydarzeniem towarzyszącym całej uroczystości był „Dzień otwarty PRz” dla wszystkich nagrodzonych szkół biorących udział w Gali. Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRz w tym wydarzeniu brał aktywny udział i otworzył swoje laboratoria na zwiedzanie i udział w krótkich warsztatach. W szczególności udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie ze szkół:
- Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie,
- Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku,
- Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.

Spotkania z pracownikami i prezentacja laboratoriów wydziału

Na początku spotkania dr inż. Paweł Dymora, Wydziałowy Koordynator ds. Promocji, przywitał uczestników, a następnie zaprezentował ofertę edukacyjną WEiI oraz PRz w połączeniu ze zwiedzaniem bazy dydaktyczno-naukowej Wydziału. Podczas zwiedzania bazy dydaktyczno-naukowej WEiI, asystent w Katedrze Informatyki i Automatyki mgr inż. Marcin Hubacz opowiedział o Kołach Naukowych jako sposobie na poza programową aktywność, studenci i wieloletni członkowie Rzeszowskiej Grupy IT Karol Siwiec, Filip Błądziński i Marcin Goral zachęcili do działania w programie PROJEKTOR - wolontariat studencki oraz unikalnym projekcie RoboLAB działającym na terenie Politechniki Rzeszowskiej. Pokazano również niektóre z laboratoriów Katedry Informatyki i Automatyki. Dr inż. Andrzej Bożek, dr inż. Andrzej Stec i dr inż. Dariusz Rzońca zaprezentowali wybrane stanowiska dydaktyczne w Laboratorium Automatyki, Robotyki i Sterowania oraz Laboratorium Rozproszonych Systemów Sterowania.
Zaprezentowane zostały również wybrane pracownie w innych Katedrach i Zakładach WEiI, tj.:
- Laboratorium: Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej EMC (AL6) w Katedrze Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, prezentowali dr inż. Dariusz Klepacki oraz dr inż. Mariusz Skoczylas;
- Laboratorium: Odnawialnych Źródeł Energii (B-C 22) w Katedrze Energoelektroniki i Elektroenergetyki prezentował mgr inż. Kamil Parfianowicz;
- Laboratorium Kriogeniczne (A11) w Katedrze Podstaw Elektroniki, dr inż. Krzysztof Mleczko, mgr inż. Zbigniew Zawiślak;
- Laboratorium:  Metrologii (A211) w Katedrze Metrologii i Systemów Diagnostycznych, dr inż. Jakub Wojturski;
- Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości (A59) oraz Laboratorium Systemów Klasy Enterprise pod patronatem Asseco (A9) w Zakładzie Systemów Złożonych prezentował dr inż. Paweł Dymora oraz mgr inż. Michał Ćmil.

dr inż. Paweł Dymora