Strona: Podsumowanie wydarzenia GEEK WEEK / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Podsumowanie wydarzenia GEEK WEEK

2017-11-23
for. Barbara Hadera

Organizowany po raz pierwszy na Politechnice Rzeszowskiej przez Studenckie Koło Naukowe Informatyków KOD oraz Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych Geek Week, trwający od 21 do 27 października był niepowtarzalnym wydarzeniem dla miłośników branży IT. Podczas całego tygodnia na terenie Miasteczka Uczelni studenci zgłębiali swoją wiedzę w zakresie współczesnych technik informatycznych i telekomunikacyjnych.

Geek Week został zainaugurowany 21 - 22 października przez drugą edycję hackathonu programistycznego Rzethon. Zespoły złożone z maksymalnie 4 osób w czasie 24 godzin stanęły przed zadaniem zaprojektowania i opracowania rozwiązania o tematyce „Racing”. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach, takich jak IoT (Internet of Things), aplikacje mobilne, Game Dev czy aplikacje internetowe. Ostateczne zwycięstwo przypadło zespołowi o nazwie Bananowe Fantazje, który zaprojektował symulator warsztatu samochodowego zgłoszonego w kategorii Game Dev.

We wtorek, 24 października odbyły się Zajęcia Kół Naukowych organizujących Geek Week, czyli KNEiTI i SKNI KOD. Podczas zajęć pokazano ciekawe projekty i rozwiązania opracowywane przez członków Kół oraz przedstawiono możliwości zaangażowania się uczestników w działania w środowisku studenckim.

W środę odbył się finał Geek Tournament. Do pierwszej edycji turnieju rozgrywanego w popularnej grze karcianej Hearthstone zapisało się 80 uczestników. W eliminacjach została wyłoniona najlepsza ósemka. Środowe finały cieszyły się dużą popularnością, widzowie po brzegi wypełnili Samsung Inkubator, w którym najlepsi gracze rywalizowali o wspaniałe nagrody. Turniej był transmitowany i komentowany przez znanego streamera kryjącego się pod pseudonimem AgraveiN.

I edycja wydarzenia INnovation Technology Conference, która odbyła się w czwartek, 26 października w budynku V Politechniki Rzeszowskiej, pozwoliła uczestnikom zdobyć mnóstwo wiedzy przekazywanej przez specjalistów z najlepszych firm na Podkarpaciu, w Polsce i na świecie. Poza prelekcjami była szansa na odwiedzenie stoisk partnerów oferujących różne atrakcje i konkursy, a także dające szansę na zdobycie staży czy nawet pracy. Studenci mieli okazję na żywo porozmawiać z rekruterami i w luźny sposób poznać oczekiwania firmy wobec praktykantów/stażystów. Oprócz stoisk firm, uczestnicy mieli okazję przenieść się do dawnych czasów w specjalnie przygotowanej strefie retro z Windowsem 3.11, konsolą Atari czy Pegasusem. Cała strefa rozrywki składała się także z dedykowanej strefy Lego, gdzie można było pobawić się robotami oraz strefą taneczną, gdzie trwała rywalizacja o status najlepszego tancerza w grze Dance Central oraz specjalną nagrodę.

W piątek, 27 października na zwieńczenie Geek Week odbyły się warsztaty prowadzone przez przedstawicieli firm, takich jak Asseco Poland, Ailleron, Deloitte, Fabrity i PGS Software. Studenci, w zależności od wybranych warsztatów, poznawali od strony praktycznej takie tematy jak programowanie aplikacji webowych wykorzystujących platformę .NET, systemy klasy Enterprise, zagadnienia kryptografii czy cyberbezpieczeństwa.

Geek Week został zorganizowany przez Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych, Studenckie Koło Naukowe Informatyków KOD, Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza wraz z Zakładem Systemów Złożonych przy Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Partnerami głównymi tegorocznej edycji byli Asseco Poland, IBM, Predica, Samsung Inkubator oraz Ailleron, Bank Pekao, Deloitte, Fabrity, PGS Software i SoftSystem. Tydzień popularno-naukowy przyciągnął ponad 600 uczestników.