Strona: Posiedzenie Rady Gospodarczej WEiI / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Posiedzenie Rady Gospodarczej WEiI

2017-11-27
fot. W. Pondel

W dniu 17 listopada 2017 r. odbyło się posiedzenie Rady Gospodarczej WEiI, w którym wzięło udział 15 przedstawicieli firm oraz 7 przedstawicieli Wydziału. Podczas posiedzenia przyjęto do Rady Gospodarczej cztery nowe firmy: SoftSystem Rzeszów Sp. z o.o., Bury Mielec Sp. z o.o., PZL Sędziszów Młp. oraz Pratt & Whitney Rzeszów. Prodziekan dr inż. D. Strzałka przedstawił prezentację pod tytułem Perspektywy i wyzwania: szkolnictwo wyższe w według projektu Ustawa 2.0 oraz wraz z dr inż. Tomaszem Żabińskim prezentację pod tytułem Dobre praktyki współpracy WEiI z otoczeniem biznesowym. Przedstawiona tematyka wywołała ożywioną dyskusję,  dotyczącą zarówno kwestii kształcenia studentów jak i współpracy pomiędzy Wydziałem a przedsiębiorstwami w zakresie projektów badawczych oraz rozwojowych. Przeprowadzono również rozmowy dotyczące uruchomienia w WEiI dwóch nowych laboratoriów pod patronatem firm Balluff oraz Beckhoff.