Strona: Stopień doktora habilitowanego dla Krzysztofa Wiktorowicza / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Stopień doktora habilitowanego dla Krzysztofa Wiktorowicza

2022-01-11
dr hab. inż. Krzysztof Wiktorowicz

Informacja o osiągnięciu naszego pracownika

Uchwałą Rady Naukowej Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk dr inż. Krzysztof Wiktorowicz, prof. PRz w dniu 17 grudnia 2021 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja na podstawie osiągnięcia naukowego stanowiącego jednotematyczny cykl publikacji zatytułowany „Wybrane metody uczenia systemów rozmytych”.

Dr inż. Krzysztof Wiktorowicz ukończył studia na kierunku elektrotechnika na Wydziale Elektrotechniki Politechniki Rzeszowskiej w 1993 r. Stopień naukowy doktora nauk technicznych uzyskał w 2001 r. w Instytucie Cybernetyki Technicznej Politechniki Wrocławskiej. Obecnie pracuje w Katedrze Informatyki i Automatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Głównym obszarem jego działalności naukowej są zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym i sterowaniem z logiką rozmytą.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!