Strona: Studenci Wydziału na Międzynarodowym Seminarium / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Studenci Wydziału na Międzynarodowym Seminarium

2020-12-07
, red.  Andrzej Siuda

W dniach 24-25.11.2020 r. odbyła się XV edycja Międzynarodowego Seminarium ‘International Student Seminar on Management and Financial Issues’. Wyniki prowadzonych badań zaprezentowali studenci m.in. z: Czech, Indii, Słowacji i Polski.

Organizatorami naukowego wydarzenia były: School of Business Administration Silesian University in Opava in Karvina oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza. Wydarzenie było organizowane w ramach the ISIP university project "Sharing research activities of SU OPF students in an international environment".

W tym roku, w związku z pandemią, seminarium po raz pierwszy odbyło się w formie online na platformie Microsoft Teams. Prezentacje jakie zostały przedstawione to:

Wśród prelegentów reprezentujących Politechnikę Rzeszowską znaleźli się:

Weronika Świeca (Finanse i rachunkowość, 3 rok), która przygotowała prezentację pt. „How to become billionaire – one man’s story”;

Klaudia Walanus omówiła temat "Once the White Wolf, now the City of Future - success of the Polish video game developer CD Projekt";

Paulina Potyrańska (Finanse i rachunkowość, 3 rok) wystąpiła z tematem "Greenwashing as a manifestation of corporate hypocrisy in CSR activities".

Natalia Siorek (Finanse i rachunkowość, 3 rok)w prezentacji pt. "Financial exclusion on the example of selected social groups" ukazała ważny problem ekonomiczny, jakim jest wykluczenie finansowe. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na wykluczenie finansowe osób starszych, szczególnie w perspektywie obecnej pandemii COVID-19.

Justyna Puzio (Finanse i rachunkowość, 3 rok)  wystąpiła z tematem " InPost parcel lockers - combination of innovative thinking with technological development ".

Wojciech Sajdak (Finanse i rachunkowość, 3 rok) zaprezentował temat "When there are lots of losers, there are always winners. Businesses that benefit from the Coronavirus pandemic". Przybliżył uczestnikom Seminarium firmy, które korzystają na warunkach, jakie stworzyła pandemia.

Wydział Elektrotechniki i Informatyki reprezentowali Andrzej Siuda i Krzysztof Strzępek, studenci III roku automatyki i robotyki, którzy wystąpili z prezentacją „Unmanned systems as solution to improve management and economics of power industry”, w której przedstawili analizę możliwości wykorzystania systemów bezzałogowych w sektorze energii pod kątem zarządzania oraz ekonomii.

Wszystkie zaprezentowane podczas międzynarodowego seminarium prezentacje były niezwykle intersujące i pobudzały do żywej dyskusji.

Komisja oceniająca wystąpienia studentów wyłoniła 10 najlepszych prelegentów. Należy podkreślić, że, aż sześciu spośród wyróżnionych było reprezentantami Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów reprezentującego Politechnikę Rzeszowską.

W grupie najlepszych prezentacji znalazły się te należące do Weroniki Świecy, Klaudii Walanus, Macieja Ozimka, Katarzyny Szpiech, Wojtka Sajdaka, Andrzeja Siudy i Krzysztofa Strzępka.

W tych wyjątkowo trudnych czasach jesteśmy niezwykle wdzięczni za olbrzymie zaangażowanie i wsparcie merytoryczne, językowe i organizacyjne dla studentów ze strony dr Marzeny Hajduk-Stelmachowicz - opiekuna Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów. Mimo, iż Pani doktor nie ma z nami zajęć dydaktycznych, mocno nas wspiera w realizacji prac badawczych.

Wyrazy szacunku składamy także na ręce dr inż. Pawła Perza, który z wielka serdecznością wspiera nas na forum międzynarodowym.

Podziękowania kierujemy także dla prorektora ds. Studenckich prof. dr hab. inż. Grzegorza Ostasza oraz dla Pani dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beaty Zatwarnickiej - Madury, prof. PRz, dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr hab. Romana Zajdla, prof. PRz, a także dla Kierownika Zakładu Ekonomii dr. hab. inż. Stanisława Gędka.

Dziękujemy za umożliwienie nam rozwoju osobistego oraz zawodowego nie tylko na forum krajowym, ale także międzynarodowym.

Równie serdeczne podziękowania składamy komisji oceniającej nasze prace. Dzięki Państwa spostrzeżeniom wiele się nauczyliśmy. Serdeczne gratulacje za profesjonalną organizację wydarzenia składamy na ręce organizatorów dr Michała Stokłosy i Dziekana doc. RNDr. Ing.  Roman Šperka, Ph.D. ze School of Business Administration Silesian University in Opava in Karvina

Więcej informacji na temat tego wydarzenia (wraz z fotorelacją) można znaleźć na stronie Silesian University in Opava School of Business Administration in Karvina: https://www.slu.cz/opf/en/aktuality/15/427

x.jpg