Strona: Sukcesy studentów informatyki / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Sukcesy studentów informatyki

2019-05-23

Zespół „Helikopter w Ogniu” zajął II miejsce w Hackathonie Banku Pekao S.A., który odbył się  w dniach 17 - 19 maja br. w Centrum Studenckim Politechniki Rzeszowskiej. W skład zespołu wchodzili studenci drugiego roku informatyki: Jacek Ciuba, Karol Wiater, Piotr Knapik, Wojciech Czekirda oraz ich koledzy z Krakowa: Marek Wójcik i Mikołaj Bator.

Hackathon Pekao Coders w Rzeszowie to czwarty z ośmiu maratonów programowania na uczelniach wyższych w całej Polsce, podczas których uczestnicy w interdyscyplinarnych zespołach pod czujnym okiem grupy mentorów mierzą się z wyzwaniami z pogranicza branży finansowej i big data. Wyzwanie, które miało przed sobą pięć drużyn uczestniczących w zawodach dotyczyło wykorzystania i komercjalizacji danych z terminali płatniczych udostępnianych przez Bank Pekao S.A.

Kolejny hackathon podczas, którego nasi studenci odnieśli sukces to Hackerz Rzeszów, który odbył się 29-30 kwietnia br. Tym razem studenci stworzyli zespół „Czerwony Przycisk”. Kategoria w której się zmagali to Internet Rzeczy. Skupili się na problemie, z którym każdy z nas mierzy się na co dzień: SMOG. Stworzyli model czujnika, wydrukowali do niego obudowę oraz przygotowali serwis, na którym można było sprawdzić obecny stan z mini-stacji pomiarowych.

- W jedną dobę udało nam się zebrać ponad 120 głosów. Po ponad 34 nieprzespanych godzinach, Hackathon zaczynał się w piątek – a rano mieliśmy jeszcze zajęcia, udało nam się uplasować na drugim miejscu– mówi jeden z uczestników.

Studenci odnieść również sukces podczas Smart Medius Hackathon organizowanego przez Medyk, który odbył się w dniach 22-24 marca br. Tym razem był to dwuosobowy zespół: Jacek Ciuba, Karol Wiater. Kategoria, w której się mierzyli to Internet Rzeczy.

Po ponad 24 godzinach ciągłej pracy udało nam się zaprezentować automat przygotowujący odpowiednio zmineralizowaną wodę, dostosowaną do wysiłku fizycznego człowieka, który odbył w przeciągu ostatnich paru godzin. Przygotowaliśmy specjalną aplikację powiadamiającą użytkownika, która przypominała mu o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Pomysł cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy. Finalnie udało nam się zdobyć wyróżnienie mentorów oraz Jury – relacjonuje uczestnik zawodów.

Serdecznie gratulujemy studentom i życzymy kolejnych sukcesów!

Powrót do listy aktualności