Strona: Warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Energetycznych / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Energetycznych

2022-11-02
, red.  Jakub Wojturski, WEiI; Mariusz Pilecki, ZSE
Uczniowie ZSE podczas warsztatów.

O warsztatach

W dniu 28 października 2022 w ramach porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Energetycznych im. W. Sikorskiego w Rzeszowie a Politechniką Rzeszowską odbyły się warsztaty programowania przyrządów pomiarowych. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas drugich kształcący się w zawodzie „Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej” oraz uczniowie klas trzecich kształcący się w zawodzie „Technik elektronik”. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość teoretycznego zapoznania się z problematyką programowej obsługi przyrządów pomiarowych i praktycznego zastosowania nabytej wiedzy m. in. do wstępnej konfiguracji multimetru, wykonania pomiarów parametrów napięcia zmiennego, statystycznego opracowania serii wyników pomiarów rezystancji oraz do rejestracji i analizy parametrów napięcia sieciowego.

Organizator spotkania

Warsztaty przygotował i prowadził dr inż. Jakub Wojturski z Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych WEiI.