Strona: Wycieczka uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 z Zamościa / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wycieczka uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 z Zamościa

2022-12-05
, red.  dr inż. Paweł Dymora
Uczniowie w Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości w Zakładzie Systemów Złożonych

O wydarzeniu

W dniu 2.12.2022 r. Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRz odwiedziło 50-ciu uczniów wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 z Zamościa.

Przebieg wydarzenia

Na początku spotkania dr inż. Paweł Dymora zaprezentował ofertę edukacyjną WEiI oraz PRz. Następnie zaprezentowano wybrane elementy wyposażenia sal laboratoryjnych oraz stanowisk dydaktyczno-badawczych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Podczas zwiedzania bazy dydaktyczno-naukowej WEiI, uczniowie mieli okazję zapoznać się z następującymi pracowniami: Laboratorium: Wysokich Napięć (A1) w Katedrze Energoelektroniki i Elektroenergetyki prezentował mgr inż. Sebastian Hajder oraz przedstawiciele SKN Elektryków MegaVolt, Laboratorium: Techniki świetlnej (A3) w Katedrze Energoelektroniki i Elektroenergetyki prezentował dr inż. Henryk Wachta, Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości (A59) w Zakładzie Systemów Złożonych prezentował mgr inż. Mateusz Salach, Laboratorium Automatyki oraz Robotyki i Sterowania (D109), dr inż. Andrzej Bożek i dr inż. Darek Rzońca, Laboratorium Charakteryzacji Półprzewodników (Sala A11) - dr inż. Krzysztof Mleczko oraz mgr inż. Zawiślak Zbigniew.