Strona: Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRz podpisał umowę o współpracy z firmą EKO HYBRES S.p. z o.o. / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2017-04-27
fot. A. Surowiec

Dnia 25 kwietnia br. Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej podpisał umowę o współpracy z EKO HYBRES Sp. z o.o. z siedzibą w Rogoźnicy.

W imieniu wydziału umowę podpisał prof. Kazimierz Buczek - dziekan oraz dr Dominik Strzałka - prodziekan ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką, zaś EKO HYBRES Sp. z o.o. reprezentował Kazimierz Zając – prezes zarządu. Koordynatorem współpracy ze strony Wydziału będzie dr Dariusz Sobczyński z Katedry Energoelektroniki, Elektroenergetyki i Systemów Złożonych.

EKO HYBRES Sp. z o.o. jest firmą posiadającą niespotykaną dotąd w Polsce i unikatową na świecie metodę odzysku z odpadów surowców pierwotnych w oparciu o technologię plazmową. Stosowana przez nas technologia pozwala na odzysk cennych metali z odpadów, głównie ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Z prowadzonego procesu nie powstają żadne odpady, jak w przypadku innych technologii.

Przedmiotem współpracy wydziału oraz spółki będzie współdziałanie w zakresie nowych technologii i konstrukcji urządzeń do recyklingu odpadów, wykonywania ekspertyz, analiz i prac projektowo-wdrożeniowych zmierzających do otrzymywania nowych, innowacyjnych produktów.

RF