Strona: Wykład dla uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wykład dla uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

2022-06-06
Pomiary parametrów sygnału

Tematyka wykładu

W dniu 2 czerwca 2022 r., w ramach podpisanego porozumienia o współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską a Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, odbył się wykład pt. „Pomiary parametrów sygnałów na oscyloskopie cyfrowym”. W wykładzie wzięli udział uczniowie klas drugich o specjalności technik elektronik oraz technik automatyk a także nauczyciele ZSE. Tematyka wykładu dotyczyła m.in. przygotowania do pracy oscyloskopu cyfrowego oraz realizacji pomiarów przy użyciu siatki na ekranie, kursorów oraz z wykorzystaniem pomiarów automatycznych. Omówiono wady i zalety każdego rodzaju pomiaru oraz przedstawiono możliwości zwiększenia ich dokładności. Po wykładzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z budową i zasadą działania oscyloskopu oraz wykonania podstawowych pomiarów.

Organizator spotkania

Wykład przygotował i prowadził dr inż. Jakub Wojturski z Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych.