Strona: Wykład i warsztaty firmy Fibrain / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wykład i warsztaty firmy Fibrain

2022-06-01
Wprowadzenie teoretyczne

Informacja o spotkaniu z firmą Fibrain

We wtorek 31 maja 2022 na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbył się wykład oraz warsztaty firmy Fibrain ze studentami WEiI. W ramach wykładu przedstawiono budowę i zasadę działania włókien światłowodowych jedno- i wielomodowych, przedstawiono ważniejsze parametry włókien i kabli światłowodowych oraz omówiono procesy produkcyjne światłowodów. W ramach warsztatów studenci mieli możliwość zapoznania się z metodami pomiaru parametrów włókien m. in. pomiarami tłumienności oraz pomiarami reflektometrycznymi w torze optycznym włókna. Studenci mieli również możliwość zapoznania się z techniką spawania światłowodów oraz najczęstszymi problemami i błędami występującymi podczas spawania.

Organizator spotkania

Spotkanie przygotował i prowadził dr inż. Jakub Wojturski z Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych WEiI.