Strona: Wykłady dla studentów WEiI / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

, red.  Jakub Wojturski
Studenci WEiI podczas wykładu

O wykładach

W dniu 17 stycznia 2023 odbyły się na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki wykłady pracodawców-praktyków w ramach zadania „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego” (Działanie 1 „Szkoła twórczego działania”). Wykłady na temat „Współczesne rozwiązania systemów elektronicznych w automotive” poprowadził Pan Feliks Różak z firmy Aptiv Services Poland S.A. Firma Aptiv jest wiodącym producentem systemów związanych z aktywnym bezpieczeństwem pojazdów samochodowych. W zajęciach uczestniczyli studenci kierunków Elektronika i telekomunikacja, Elektrotechnika oraz Elektromobilność. Studenci zapoznali się między innymi z koncepcją współczesnej architektury ECU-AUTOSAR, V-modelem wykorzystywanym w procesach wytwarzaniu oprogramowania oraz produktów automotive jak również wytycznymi do oceniania zgodności procesów wykorzystywanych w organizacji. Mieli również możliwość zapoznania się metodykami zarzadzania projektami – Waterfall i Agile. Po zakończonym wykładzie studenci mogli porozmawiać na temat wakacyjnych praktyk oraz płatnych staży jak również o możliwości zatrudnienia w firmie.

Organizator

Organizatorem spotkania był dr inż. Jakub Wojturski z Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych