Strona: Zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych

2022-11-28
, red.  Jakub Wojturski, WEiI; Wioletta Kulczyńska, ZSE
Uczniowie podczas zajęć

O zajęciach

W dniach 18 i 25 listopada 2022 odbyły się pierwsze na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki zajęcia w ramach zadania „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego” (Działanie 1 „Z technikum na politechniki”). W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Elektronicznych kształcący się w zawodzie „Technik elektronik”. Uczniowie zapoznali się między innymi z budową, działaniem i programową obsługą współczesnych przyrządów pomiarowych i zrealizowali kilka zadań  praktycznych m. in. wyznaczyli parametry przebiegu zmiennego, zarejestrowali i zwizualizowali dane pomiarowe oraz wykonali ich analizę statystyczną.

Organizator spotkania

Zajęcia przygotował i prowadził dr inż. Jakub Wojturski z Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych WEiI.