Dnia 29 stycznia br. (wtorek) w godz. 11.00-15.00 w Sali Rady Wydziału Elektrotechniki i Informatyki A-101 (bud. A, ul. W. Pola 2) odbędzie się seminarium w ramach MATLAB Tour 2019!
Na ten dzień, firma ONT wraz z Politechniką Rzeszowską przygotowała przegląd zagadnień dotyczących oprogramowania MATLAB oraz garść informacji o dostępnej licencji ogólnouczelnianej.
Do udziału w bezpłatnym wydarzeniu zapraszamy zarówno Studentów jak i Wykładowców!
Plan wydarzenia:
- 11:00 Powitanie i wprowadzenie Remigiusz Lipiec, ONT
- 11:15 Predictive Maintenance w MATLABie Prowadzący: Joanna Wyroba
W ciągu zaledwie kilku lat konserwacja predykcyjna stała się podstawowym sposobem zwiększenia dostępności sprzętu przemysłowego przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów związanych z serwisem. Na podstawie danych zebranych na urządzeniach, inżynierowie opracowują algorytmy przewidujące wystąpienie i charakter następnej awarii, aby optymalnie zaplanować konserwację.
W prezentacji zostanie wykorzystany przykład pokazujący, w jaki sposób zbudować pełny proces szacowania pozostałej żywotności (RUL), w tym etapy wstępnego przetwarzania, wybierania cech modularnych, konstruowania wskaźnika stanu zdrowia za pomocą syntezy sensorów i sprawdzania skuteczności prognostycznej.
Czas trwania: 60 min
- 12:15 – 12:30 Przerwa
- 12:30 Osobisty asystent medyczny – zastosowania MATLABa w telemedycynie Prowadzący: Jaromir Przybyło
W ostatnich latach nastąpił istotny postęp w wielu dziedzinach takich jak np. uczenie maszynowe, internet rzeczy lub też telemedycyna (Machine Learning, Internet of Things, Telemedicine).
Rozwijanie i wdrażanie aplikacji w tych dziedzinach wiąże się z koniecznością pracy z dużymi zbiorami danych, dostępem do sensorów z różnych urządzeń, opracowywaniem nowych algorytmów i testowaniem wdrażanych rozwiązań. Niniejsza prelekcja poświęcona jest przedstawieniu możliwości i narzędzi środowiska MATLAB, pozwalających na efektywny dostęp do danych, ich wizualizację i analizę oraz rozwijanie algorytmów.
W trakcie prelekcji zostaną pokazane praktyczne przykłady, m.in. rozwijanie i wdrażanie aplikacji biomedycznej (detekcja pulsu, rozpoznawanie osób).
Plan prezentacji:
- Dostęp do danych i wizualizacja
- Narzędzia: analiza danych i automatyzacja
- Rozwijanie algorytmów
- Wdrażanie aplikacji
Czas trwania: 60- 90 min
14:00 Panel dyskusyjny