Wraz z firmą Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp. k. zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium:
„MATLAB na Politechnice Rzeszowskiej”,
które odbędzie się 20 listopada br. (wtorek) w godz. 10.00-14.00 w Sali Rady Wydziału Elektrotechniki i Informatyki A-101 (bud. A, ul. W. Pola 2)
W czasie seminarium przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące oprogramowania MATLAB i Simulink, które pozwala na projektowanie, symulację i implementację systemów zawierających m.in. elementy przetwarzania sygnałów, systemów sterowania i komunikacji. Funkcjonalności oprogramowania umożliwiają przyspieszenie realizacji badań naukowych oraz projektów przemysłowych. Wykorzystanie oprogramowania, z którego mogą korzystać wszyscy pracownicy, będzie przedstawione na praktycznych przykładach.
Program:
- Wprowadzenie – licencja Total Academic Headcount w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie – Remigiusz Lipiec, ONT
- MATLAB na wyciągnięcie ręki – alternatywne formy dostępu – Maria Marcinek, ONT
Pokazane zostaną alternatywne drogi dostępu do zasobów MATLABa za pomocą narzędzi MATLAB Online, MATLAB Drive i MATLAB Mobile. Dzięki zaprezentowanym przykładom uczestnicy spotkania poznają praktyczne sposoby wykorzystania omawianych narzędzi. Autorka prezentacji przedstawi proces akwizycji i przetwarzania sygnałów zarejestrowanych za pomocą aplikacji MATLAB Mobile oraz wbudowanych w urządzenie mobilne wybranych czujników (akcelerometr, czujnik GPS).
- Robotyka w praktyce – Matlab i Arduino Engineering Kit – Konrad Fryga-Kolski, ONT
W trakcie wystąpienia przedstawione zostaną informacje na temat możliwości środowiska Matlab oraz Simulink w programowaniu mikrokontrolerów Arduino z wykorzystałem automatycznej generacji kodu C i pakietów wsparcia. Przedstawiony zostanie również Arudino Engineering Kit – zestaw startowy podzespołów, części i materiałów edukacyjnych pozwalających na praktyczną naukę zagadnień związanych z algorytmami sterowania, przetwarzaniem obrazów i projektowaniem algorytmów z wykorzystaniem środowisk Matlab i Simulink oraz ich implementacją sprzętową.
- MATLAB Grader – Remigiusz Lipiec, ONT
Omówione zostanie narzędzie MATLAB® Grader™. Jest to oparte na przeglądarce internetowej środowisko do tworzenia i udostępniania problemów związanych z tworzeniem algorytmów w środowisku MATLAB. Pozwala ono w sposób automatyczny oceniać rozwiązania proponowane przez uczestników kursów oraz posiada zdolność integracji z istniejącymi systemami e-learningowymi.