Strona: Zawiązanie konsorcjum projektu RaP STEAM / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Zawiązanie konsorcjum projektu RaP STEAM

2023-10-10
, red.  Dominik Strzałka
Przedstawiciele stron podpisujących umowę zawiązującą konsorcjum.

Zawiązanie konsorcjum

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nastąpiło uroczyste podpisanie umowy zawiązującej konsorcjum projektowe pomiędzy: Województwem Podkarpackim - Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie, Gminą Grodzisko Dolne oraz Politechniką Rzeszowską. Konsorcjum powstało na potrzeby realizacji projektu pt. RaP STEAM – robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Data rozpoczęcia realizacji projektu: 2023-05-01, data zakończenia realizacji projektu: 2029-12-31. Projekt uzyskał wsparcie w ramach konkursu organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, nabór FEPK.07.10-IP.01-001/23, zakres interwencji: wsparcie na rzecz szkolnictwa podstawowego i średniego (z wyłączeniem infrastruktury). Całkowita wartość projektu: 133 mln, udział PRz – 5 mln.

Cel projektu

Celem projektu jest przygotowanie rozwiązań technicznych i systemowych podnoszących jakość i efektywności oferowanych usług edukacyjnych w województwie podkarpackim dla uczniów szkół podstawowych w zakresie robotyki i programowania poprzez:

• wdrożenie innowacji pedagogicznej dotyczącej nauczania robotyki i programowania,
  • realizację wsparcia merytorycznego dla nauczycieli,
  • realizację zajęć pozalekcyjnych w szkołach podstawowych, klasy 4-8 w zakresie z robotyki i programowania.

Ze strony Politechniki Rzeszowskiej projekt będzie realizowany przez zespół skupiony wokół Zakładu Systemów Złożonych Wydziału Elektrotechnik i Informatyki PRz.

Więcej szczegółów na stronie: link