Strona: Zawody Okręgowe Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA 2022 / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2022-03-10
Organizatorzy olimpiady

O olimpiadzie

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA organizowana jest od 24 lat z inicjatywy Zespołu Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy. W realizację tego projektu czynnie włącza się Stowarzyszenie Elektryków Polskich, które obecnie jest organizatorem Olimpiady oraz liczne wyższe uczelnie techniczne, wśród których znajduje się również Politechnika Rzeszowska.

Dla kogo olimpiada?

Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych, głównie techników o profilu elektrycznym i elektronicznym. Olimpiada znajduje się w wykazie Olimpiad Ministerstwa Edukacji i Nauki. Program merytoryczny Olimpiady rozgrywanej w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej oraz organizacja zawodów są wysoko oceniane zarówno przez uczniów - uczestników Olimpiady i ich nauczycieli, jak i partnerów branżowych.

Goście i organizatorzy olimpiady

Tegoroczną edycję zawodów Olimpiady w naszym regionie swoim udziałem zaszczycili goście: Prodziekan Naszego Wydziału – dr inż. Mirosław MAZUREK, Prezes Zarządu Okręgowego SEP – dr inż. Barbara KOPEĆ, Prezes Koła SEP przy  Politechnice Rzeszowskiej – dr inż. Robert ZIEMBA, Przewodniczący Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – mgr inż. Wacław KAMIŃSKI oraz Dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie – mgr inż. Zbigniew ZAGRODNIK. Zawody zorganizował i przeprowadził Komitet Okręgowy Olimpiady, w którego składzie znaleźli się m. in. pracownicy WEiI: dr inż. Anna SZLACHTA i dr inż. Robert ZIEMBA jako członkowie oraz dr inż. Kazimierz KAMUDA jako przewodniczący.

Dalsze informacje

Więcej informacje o tegorocznej olimpiadzie można znaleźć na stronie internetowej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA pod adresem www.euroelektra.edu.pl.