Aktualności

Akcja "Rowerem po oddech"

05-07-2019 r.

Krystian Mroziak (student kierunku elektrotechnika), Kacper Kogut (student kierunku informatyka) i Andrzej Kozioł (absolwent kierunku energetyka) wyruszą 6 lipca rowerami do Neapolu, by pomóc chorej na mukowiscydozę dziewczynce. Będzie to druga rowerowa akcja charytatywna pomysłodawców wydarzenia.  

Podróż do Neapolu została zaplanowana na 20 dni. W tym czasie rowerzyści pokonają dystans ponad 2000 km. Celem akcji jest zebranie jak największej sumy pieniędzy, która następnie zostanie przekazana na pomoc dla 11-letniej Pauliny z Tuczep koło Jarosławia. Dziewczynka od urodzenia choruje na mukowiscydozę i jest pod stałą opieką Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę  MUKOHELP. Jest to choroba, która powoduje problemy z oddychaniem oraz pracą układu pokarmowego.

Rowerzyści wystartują 6 lipca z Jarosławia. Trasa akcji "Rowerem po oddech" prowadzi przez Polskę, Czechy, Austrię oraz Włochy. Zespół zgodnie podkreśla, że połączył wypoczynek z pasją, by pomagać potrzebującym a także sprawdzić swoją kondycję i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Tegoroczna wyprawa potrwa do 30 lipca, a swoje zmagania rowerzyści będą na bieżąco relacjonować na fanpage- u akcji.

Powrót do listy aktualności