Strona: Dni Otwarte oraz IV Nocne Spotkania na Wydziale / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Dni Otwarte oraz IV Nocne Spotkania na Wydziale

2018-11-16

W dniach 22 i 23 listopada br. odbędą się Dni Otwarte oraz IV Nocne Spotkania z Nauką. Wydział Elektrotechniki i Informatyki weźmie aktywny udział w ww. wydarzeniu.

Dla uczniów szkół średnich będzie to doskonała okazja do poznania oferty dydaktycznej uczelni i wydziału. Głównym punktem wydarzenia będzie natomiast możliwość zwiedzania laboratoriów, które na co dzień są dostępne jedynie dla studentów i pracowników. Pracownicy i studenci będą opowiadać o badaniach realizowanych w poszczególnych laboratoriach, praktycznym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Będą także przeprowadzać interesujące eksperymenty.

Chętni będą mogli na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odwiedzić  m.in.:

• Laboratorium techniki świetlnej,
  • Laboratorium wysokich napięć,
  • Laboratorium energoelektroniki,
  • Laboratorium techniki światłowodowej,
  • Laboratorium techniki radiowej identyfikacji obiektów RFID
  • Laboratorium kriomagnetyczne,
  • Laboratorium podstaw telekomunikacji,
  • Laboratorium wirtualnej rzeczywistości, itp.

Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się m.in. jak uzyskuje się niskie temperatury w laboratorium kriomagnetycznym oraz jakie są właściwości różnych materiałów poddawanych niskim temperaturom. W laboratorium wirtualnej rzeczywistości będzie można dowiedzieć się jak wirtualna rzeczywistość pomaga w badaniach naukowych?

Udział w Dniach Otwartych jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje oraz program Dni Otwartych znajdują się na stronie: dniotwarte.prz.edu.pl.

Zapraszamy do odwiedzenia Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.