Strona: Dni Techniki w Tarnowie / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Dni Techniki w Tarnowie

2019-06-01
, red.  A. Gerka, P. Dymora

Dnia 31 maja przedstawiciele Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PRz gościli na Dniach Techniki w Zespole Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie - Mościcach.

Podczas wydarzenia, asystentka Zakładu Systemów Złożonych mgr inż. Alicja Gerka wygłosiła prelekcję nt. zdobywania praktycznych umiejętności w zakresie testowania bezpieczeństwa aplikacji webowych.

Z kolei na stoisku Uczelni - studenci Koła Naukowego Something About IT Security zaprezentowali własnoręcznie zbudowanego drona oraz robota dydaktycznego do nauki programowania, a także rozwiązania sprzętowe i programowe z zakresu bezpieczeństwa sieci i bezpieczeństwa aplikacji.

Nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością wśród uczniów technikum, którzy pytali m.in. o to jak chronić swoje dane i jak rozwijać umiejętności oraz wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.