Strona: Dzień Otwarty Wydziału Elektrotechniki i Informatyki / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Dzień Otwarty Wydziału Elektrotechniki i Informatyki

2022-06-10
, red.  M. Mazurek, P. Dymora
Fot. B. Motyka

W dniu 7 czerwca 2022 r. Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej gościł uczniów, rodziców i nauczycieli szkół średnich w ramach akcji  „Dzień otwartego WEiI”.

Uczestnicy wydarzenia

W wydarzeniu wzięło udział kilkuset uczniów z wielu podkarpackich szkół m.in. z I LO w Brzozowie, Zespołu Szkól Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, Zespołu Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie, IV LO w Rzeszowie, Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku i innych. Wydział otworzył drzwi swoich laboratoriów oraz sal wykładowych, prezentując potencjał zarówno lokalowy, infrastrukturę, jak i specjalistyczny sprzęt badawczo-naukowy. Oprócz zorganizowanych grup szkolnych Wydział odwiedziły liczne grupy indywidualne,  rodzice z przyszłymi maturzystami, czy studenci innych kierunków studiów.

Wizyty studyjne

Podczas wizyt studyjnych w szczególności zwiedzający mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną Wydziału, porozmawiać ze studentami pracującymi w licznych kołach naukowych i zobaczyć efekty ich prac, czy odwiedzić nasze zaplecze dydaktyczne, w tym m.in.:

• Pracownia dyplomowa (A309)
  • Laboratorium: Metrologii elektrycznej i elektronicznej (Sala A211)
  • Laboratorium Telekomunikacji światłowodowej (Sala A51)
  • Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości (Sala A59)
  • Laboratorium Techniki świetlnej (Sala A3)
  • Laboratorium Charakteryzacji Półprzewodników (Sala A11)
  • Laboratorium Wysokich Napięć (Sala A1) oraz prezentacja SKN Elektryków "MegaVolt"
  • Laboratorium EMC (Sala AL1)
  • Laboratorium Elektrotechniki (Sala B200)
  • Laboratorium napędu elektrycznego (sala B50 - budynek B parter)
  • Laboratorium energoelektroniki (B-5)
  • Laboratorium Przepięciowych Badań Awioniki (Sala 3A, łącznik B-A)
  • Laboratorium odnawialnych źródeł energii (B-22)
  • Laboratorium Automatyki, Robotyki i Sterowania (D109)
  • Laboratorium Inteligentnych Systemów Interaktywnych (D104)
  • Laboratorium Sieci komputerowych (Sala F602)

VI konferencja naukowa Something About IT Security

Głównym wydarzeniem dnia otwartego była VI konferencja naukowa Something About IT Security, zorganizowana i prowadzona przez pracowników Zakładu Systemów  Złożonych WEiI, dra inż. Pawła Dymorę, dra inż. Mirosława Mazurka – Prodziekana WEiI, dra inż. Mariusza Nycza oraz Koło Naukowe Something About IT Security.

Patronat honorowy

Konferencję objął patronatem Dziekan WEiI, Podkarpacki oddział PTI oraz liczni przedstawiciele firm IT, którzy prezentowali interesujące wykłady dotyczące cyberbezpieczeństwa: SecureVisio, CLICO, Asseco, Deloitte, PGS Software, SoftwareMind, Ideo, ExclusiveNetworks. Honorowy patronat nad konferencją objął Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Podziękowania

Dziękujemy Pracownikom i Studentom za zaangażowanie w organizację Dnia Otwartego, za wspaniałą pracę!

Gorąco dziękujemy również Wszystkim, których mieliśmy zaszczyt gościć w tym dniu.