Strona: Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema, edycja 2022 / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema, edycja 2022

2022-08-22

Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema

Serdecznie zapraszamy młodych naukowców w Państwa instytucji do wzięcia udziału w drugiej edycji międzynarodowego konkursu o Europejską Nagrodę Naukową im. Stanisława Lema, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską.

Wymagania konkursowe

W konkursie mogą wziąć udział młodzi naukowcy niemający więcej niż 40 lat (urodzeni w 1982 roku lub później), związani z uczelnią lub ośrodkiem badawczym państwa należącego do UE lub stowarzyszonego w ramach Programu Horyzont oraz ze Szwajcarii.

Nagroda im. Lema przyznawana jest za aktualne osiągnięcia lub odkrycia naukowe z ostatnich 3 lat, dokonane na szeroko rozumianym polu nauk technicznych. Nagrodzone zostają odkrycia, które odznaczają się kreatywnością, interdyscyplinarnością i wizjonerstwem, zawierające przy tym mocny element technologiczny.

Terminy

Wniosek konkursowy wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć drogą elektroniczną do 30 września 2022 r. Zwycięzca zostanie ogłoszony 15 listopada 2022 r. w trakcie corocznych obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej.

Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 PLN (lub jej równowartość w euro), a także zostanie zaproszony do Wrocławia na uroczystość wręczenia nagrody i wygłoszenie okolicznościowego wykładu.

Szczegółowe informacje

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu i wniosku znajdują się na stronie https://lemprize.pwr.edu.pl/.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres lemprize@pwr.edu.pl.

Powrót do listy aktualności