Strona: Habilitacja Piotra Bogusza / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Habilitacja Piotra Bogusza

2019-04-29

Uchwałą Rady Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej dr inż. Piotr Bogusz - adiunkt w Zakładzie Elektrodynamiki i Systemów Elektromaszynowych w dniu 17 kwietnia br. uzyskał  stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie elektrotechnika.

Stopień naukowy został nadany na podstawie dorobku naukowego, w ramach którego szczególną pozycję zajmuje monografia nt. Sterowanie maszyn reluktancyjnych przełączalnych w napędach pojazdów elektrycznych”.

Wniosek był oceniany przez komisję habilitacyjną (powołaną w dniu 11.01.2019 r. przez Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów) w składzie:

1. Prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka – przewodniczący,
  2. Dr hab. inż. Jan Mróz, prof. PRz – sekretarz,
  3. Dr hab. inż. Stefan Brock, prof. PP – recenzent,
  4. Prof. dr hab. inż. Marian Łukaniszyn – recenzent,
  5. Prof. dr hab. inż. Krzysztof Szabat – recenzent,
  6. ­Prof. dr hab. inż. Krzysztof Krykowski – członek,
  7. Dr hab. inż. Krzysztof Ludwinek, prof. PŚk – członek.

Dr inż. Piotr Bogusz ukończył studia na kierunku elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym Politechnice Rzeszowskiej w 1993 r. Rozpoczął wówczas pracę w Zakładzie Maszyn Elektrycznych PRz, zajmując się tematyką napędów elektrycznych. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 2003 r. w Instytucie Elektrotechniki w Warszawie. Głównym obszarem jego działalności naukowej są techniki sterowania maszyn z komutacja elektroniczną.

Gratulujemy!