Strona: Habilitacja Romana Zajdla / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Habilitacja Romana Zajdla

2019-05-10

Uchwałą Rady Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej dr inż. Roman Zajdel - adiunkt w Katedrze Informatyki i Automatyki w dniu 30 kwietnia br. uzyskał  stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie informatyka.

Stopień naukowy został nadany na podstawie dorobku naukowego, w ramach którego szczególną pozycję zajmuje monografia nt. Uczenie się ze wzmocnieniem w trybie epokowo-inkrementacyjnym”.

Dr inż. Roman Zajdel urodził się w 1965 r. w Krośnie. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Rzeszowskiej. Stopień naukowy doktora oraz doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie informatyka otrzymał odpowiednio w latach 1999 i 2019 na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Obecnie pracuje w Katedrze Informatyki i Automatyki Politechniki Rzeszowskiej. Jest autorem i współautorem szeregu prac związanych z zagadnieniami sztucznej inteligencji.

Gratulujemy!