Strona: Kolejne zajęcia w ramach VIII edycji "Kariery inżyniera" / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Kolejne zajęcia w ramach VIII edycji "Kariery inżyniera"

2018-02-19
, red.  dr inż. Paweł Dymora
Fot. D Rzońca

W dniu 17.02.2018 r. na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyły się drugie zajęcia w ramach VIII edycji Kariery Inżyniera oraz VII edycji Regionalnej Akademii Oracle, w których udział wzięło blisko 170 uczniów z 14 szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego.

Uczniowie uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli akademickich Katedry Informatyki i Automatyki. Podczas spotkania dr inż. Dariusz Rzońca zaprezentował zagadnienia naukowo-badawcze realizowane w Katedrze, a następnie dr inż. Wojciech Rząsa przedstawił wykład na temat programowania, różnych języków i różnych podejść do programowania (paradygmatów programowania) wraz z demonstracją opartą na programowaniu w językach Scratch oraz Ruby na platformie RaspberryPi. Kolejnymi prelegentami byli: dr inż. Dariusz Rzońca, który przedstawił wykład "Systemy wbudowane i sterowniki przemysłowe" oraz mgr inż. Grzegorz Piecuch, który wystąpił z wykładem "Programowanie robotów przemysłowych".

Ponadto dwie grupy uczniów wzięły udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych w laboratoriach Zakładu Systemów Złożonych WEiI z zakresu technologii Oracle prowadzonych przez dr. inż. Pawła Dymorę oraz dr. inż. Mirosława Mazurka.

W marcu 2018 r. planowane są kolejne zajęcia, na które serdecznie zapraszamy.