Aktualności

Koło Naukowe MegaVolt w programie telewizyjnym INDEKS

08-01-2019 r.
, red. mgr inż. M. Nowak
Fot. M. Nowak

Członkowie Koła Naukowego MegaVolt działającego przy WEiI w Katedrze Energoelektroniki i Elektroenergetyki, wystąpili w programie telewizyjnym Indeks.tv, na antenie TVP3 Rzeszów. Magazyn INDEKS to program emitowany na TVP Rzeszów, ale również w Internecie, który pokazuje, że Rzeszów to doskonałe miejsce do studiowania.

Motto Koła Naukowego MegaVolt brzmi: „Udział w Kole to przywilej, nie obowiązek!”  - podkreśla opiekun mgr inż. Sebastian Hajder. Wszystko co się dzieje i projekty jakie są realizowane zależy tylko i wyłącznie od członków, ich zapału i chęci do działania.

Celem Koła MegaVolt jest umożliwienie jego członkom rozwijania i pogłębiania wiedzy na temat szeroko pojętej techniki wysokich napięć oraz ochrony odgromowej i przeciwprzepięciowej.  Członkowie Koła realizują różne projekty, począwszy od budowy lub modernizacji stanowisk laboratoryjnych, przez prace na terenie poligonu badawczego w Hucie Poręby, aż po budowę urządzeń stricte pokazowych typu Transformator Tesli. Koło promuje również indywidualne osiągnięcia swoich członków, a samodzielne projekty często znajdują zastosowanie w laboratorium wysokich napięć, czy też stają się przedmiotem prac dyplomowych. W ramach działalności Koła organizowane są także wyjazdy, przykładowo do Instytutu Energetyki w Warszawie. Członkowie często mają okazję prezentować swoje konstrukcje na różnych pokazach o zasięgu uczelnianym i nie tylko.

Link do programu: https://www.youtube.com/watch?v=J4ivXgpWbRU

Powrót do listy aktualności