Strona: Otwarcie Laboratorium firmy Phoenix Contact / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Otwarcie Laboratorium firmy Phoenix Contact

2018-11-30

W Katedrze Elektrotechniki i Podstaw Informatyki dzięki współpracy z firmą Phoenix Contact  powstało laboratorium sterowania procesami produkcyjnymi. Laboratorium jest składnikiem  międzynarodowego programu EduNet, do którego przystąpiła Politechnika Rzeszowska, a należą do niego renomowane szkoły wyższe — z kraju i zagranicy.

foto2.jpgUroczyste otwarcie laboratorium nastąpiło 29 listopada 2018. Oficjalnego otwarcia laboratorium dokonali dr hab. inż Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej i kierownik Katedry Elektrotechniki i Podstaw Informatyki, a także Maciej Merek, prezes firmy Phoenix Contact.

Program EduNet umożliwia międzynarodową współpracę uczelni oraz współpracę z partnerską firmą Phoenix Contact. Założenia programu obejmują także wymianę studentów, prowadzenie wspólnych projektów studenckich,  a także wzajemne wizyty kadry naukowej. EduNet umożliwia przekazywanie wiedzy użytkowników i producentów automatyki przemysłowej do programów nauczania. Stworzone wspólnie laboratoria pomagają studentom w rozpoczęciu kariery zawodowej. Zachęcamy studentów Wydziału do wybierania tematów prac dyplomowych powiązanych z udostępnioną przez to nowe laboratorium platformą sprzętową.