Strona: Politechnika Rzeszowska podpisała list intencyjny o współpracy z G2A.COM / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Politechnika Rzeszowska podpisała list intencyjny o współpracy z G2A.COM

2017-01-23

Dnia 20 stycznia br. Politechnika Rzeszowska podpisała list intencyjny o współpracy z G2A.COM. W imieniu uczelni list podpisał rektor PRz prof. Tadeusz Markowski, G2A.COM reprezentował prezes Bartosz Skwarczek. Do popodpinania listu doszło dzięki staraniom prof. Kazimierza Buczka dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki oraz dr. Dominika Strzałki prodziekana ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką. Na PRz ma powstać pracownia wirtualnej rzeczywistości, gdzie studenci i członkowie kół naukowych będą zgłębiać tematykę wirtualnej rzeczywistości, tworząc nowe technologie i gry.

 Na mocy podpisanego listu obie strony zobowiązały się także do podjęcia współpracy w zakresie wzajemnej wymiany doświadczeń oraz wiedzy merytoryczno-dydaktycznej, która ma służyć lepszemu przygotowaniu absolwentów do podejmowania pracy na rynkach nowoczesnych technologii. Współpraca ta ma dotyczyć m.in.: prowadzenia wspólnych zajęć dla studentów, wspólnej opieki merytorycznej i prowadzenia prac dyplomowych, umożliwienia studentom praktyk i staży, integracji w programie nauczania innowacyjnych metod i narzędzi oferowanych przez G2A, itp.

 Firma G2A została założona w 2010 roku w Krakowie, a kolejna jej siedziba powstała w Rzeszowie. Firma G2A z Rzeszowa to najbardziej dynamicznie rozwijający się marketplace na świecie. Marketplace to miejsce, w którym osoby fizyczne, firmy, hurtownicy, dystrybutorzy mogą kupować i sprzedawać, jeżeli tylko robią to zgodnie z regulaminem. Rzeszowska firma dostarcza i obsługuje platformę sprzedażową, przyjazną dla jej użytkowników. Założyciele G2A często powtarzają, że budują taką firmę, w której sami chcieliby pracować.

Powrót do listy aktualności