Strona: Promocje doktorskie / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Promocje doktorskie

2022-12-15
, red.  Renata Fularska

Promocje doktorskie podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Rzeszowskiej, który jest naukowym świętem, stanowiącym podziękowanie za zaangażowanie w pracę nad ciągłym umacnianiem pozycji Politechniki Rzeszowskiej w środowisku akademickim.

Posiedzeniu Senatu, które odbyło się 15 grudnia w auli Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego PRz, przewodniczył rektor uczelni prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik. W wydarzeniu wzięli udział również rektorzy Politechniki Rzeszowskiej minionych kadencji prof. Marek Orkisz i prof. Andrzej Sobkowiak, doktor honoris causa Politechniki Rzeszowskiej prof. Leszek Trybus oraz przedstawiciele Rady Uczelni prof. Tomasz Siwowski i prof. Wiktor Bukowski.

Promocje doktorskie

Politechnika Rzeszowska posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora w siedmiu dyscyplinach naukowych, w tym dwa na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. W roku akademickim 2021/2022 na Politechnice Rzeszowskiej stopień naukowy doktora nadano 31 osobom. W grupie tej było 20 pracowników naszej uczelni, w tym 3 to pracownicy WEiI.

Stopnie doktora uzyskali:

w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika:

1. dr inż. Marcin Leśko – promotor dr hab. inż. Antoni Różowicz, prof. Politechniki Świętokrzyskiej,
  2. dr inż. Mirosław Sobaszek – promotor prof. dr hab. inż. Leszek Trybus,

w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja:

1. dr inż. Anna Gajos-Balińska – promotor dr hab. Grzegorz Wójcik, prof. UMCS,
  2. dr inż. Michał Markiewicz – promotor dr hab. inż. Lesław Gniewek, prof. PRz.

Dyplomy wręczyli rektor prof. Piotr Koszelnik oraz przewodniczący rad dyscyplin:

• Rady Dyscypliny Automatyka, Elektronika i Elektrotechnika prof. dr. hab. inż. Andrzej Kolek,
  • Rady Dyscypliny Informatyka Techniczna i Telekomunikacja prof. dr hab. inż. Jacek Kluska.

Zakończenie uroczystości

Na zakończenie uroczystości rektor prof. Piotr Koszelnik serdecznie pogratulował uzyskania stopni naukowych, życząc doktorom habilitowanym i doktorom nauk inżynieryjno-Technicznych owocnej pracy i dalszego rozwoju naukowego. „To Państwo budujecie przyszłość tej uczelni i środowiska akademickiego naszego kraju” – podsumował rektor Politechniki Rzeszowskiej.