Aktualności

Sukcesy naszych studentów w X edycji Międzynarodowego Turnieju "Robotic Tournament"

19-03-2018 r.
, red. Mateusz Salach
Fot. M. Salach

Dnia 17 marca br. studenci Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych & Rzeszowska Grupa IT wzięli udział w X edycji Międzynarodowego Turnieju "Robotic Tournament" w Rybniku.

W zawodach udział wzięło dwunastu studentów Wydziału, rywalizując z zawodnikami z Niemiec, Czech czy Włoch. Nasi zawodnicy uczestniczyli w konkurencjach: Line Follower (normal, enhanced oraz for LEGO), LEGO Sumo, Freestyle oraz RoboDragRace (normal i for LEGO). W konkurencji RoboDragRace for LEGO zajęli cztery miejsca – odpowiednio drugie, czwarte, siódme i dziesiąte rywalizując z ponad 30 uczestnikami. Zadaniem było zaprojektowanie robota, który samodzielnie przejedzie w linii prostej zadany odcinek w jak najkrótszym czasie.

W kategorii LEGO Sumo robot "Puszek" zdominował zawody docierając do półfinałów, gdzie ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Freestyle jak zawsze jest kategorią wyjątkową – nigdy nie wiadomo kto wygra, gdyż projekty pokazywane w tej kategorii są bardzo zróżnicowane. Nie przeszkodziło to jednak naszym studentom zająć trzeciego miejsca z projektem przemysłu 4.0.

W typowo elektronicznych rozwiązaniach nasz członek koła zdominował podium, zajmując pierwsze miejsce w kategorii Line Follower Enhanced oraz drugie miejsce w RoboDragRace normal.

Studenci startowali też w kategoriach Line Follower normal, Line Follower for LEGO, Line Follower Enhanced for LEGO  i LEGO Sumo jednak niestety nie udało im się wyjść z etapu eliminacji.

Kolejne zawody to nowe doświadczenia i przede wszystkim dobra zabawa.

W wydarzeniu udział wzięli:
Marcin Hubacz - informatyka, studia II stopnia - I rok;
Łukasz Gotówko - informatyka, studia II stopnia - II rok;
Karol Pyśniak, Marek Ruman, Jakub Szczap, Kamil Strzępek, Bartosz Płaza - automatyka i robotyka, studia I stopnia - III rok;
Marcin Goral, Tomasz Suprun, Michał Cieszyński - automatyka i robotyka, studia I stopnia - I rok;
Marcin Biszczanik - elektronika i telekomunikacja, studia II stopnia - I rok.

Gratulujemy uczestnikom Rzeszowskiej Grupy IT i życzymy powodzenia w nadchodzących turniejach.

Powrót do listy aktualności