Strona: Trzecie zajęcia w ramach VIII edycji Kariery Inżyniera oraz VII edycji Regionalnej Akademii Oracle 2017/18 / Wydział Elektrotechniki i Informatyki

2018-04-17
, red.  dr inż. Paweł Dymora
fot. K. Mleczko

W dniu 14.04.2018 r. na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyły się trzecie zajęcia w ramach VIII edycji Kariery Inżyniera oraz VII edycji Regionalnej Akademii Oracle, w których łącznie udział wzięło ok. 160 uczniów z 14 szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Uczniowie uczestniczyli w prezentacjach prowadzonych przez nauczycieli akademickich Katedry Podstaw Elektroniki. Podczas spotkania informacji na temat działalności Katedry udzielili jej pracownicy: dr inż. Krzysztof Mleczko i mgr inż. Mirosław Sobaszek, oraz członkowie Koła Naukowego Elektroników, studenci kierunku „elektronika i telekomunikacja”: Krystian Hryców (III rok studiów inżynierskich) i inż. Krzysztof Milewski (I rok studiów magisterskich). Spotkanie rozpoczął dr inż. Krzysztof Mleczko, przedstawiając krótko czym zajmuje się Katedra Podstaw Elektroniki, jakie zajęcia dydaktyczne i badania naukowe są w niej prowadzone. Następnie mgr inż. Mirosław Sobaszek, opiekun Koła Naukowego Elektroników, opowiedział o jego działalności. Wspomogli go w tym dwaj aktywni członkowie Koła, opowiadając o swojej pracy, doświadczeniach i projektach tam realizowanych. Po prezentacji działalności Koła mgr inż. M. Sobaszek wygłosił wykład pt.: „Energia i matematyka, czyli od Wielkiego Wybuchu do konstrukcji urządzeń elektronicznych”. Pierwszą część spotkania zakończył wykład na temat: „Niska temperatura jako narzędzie badawcze”, który przedstawił dr inż. Krzysztof Mleczko. W drugiej części spotkania uczestnicy zwiedzali laboratoria dydaktyczne i badawcze Katedry Podstaw Elektroniki, o których opowiadali pracownicy Katedry: mgr inż. Zbigniew Zawiślak – laboratorium kriogeniczne, dr inż. Krzysztof Mleczko – laboratoria dydaktyczne, mgr inż. Mirosław Sobaszek – laboratorium dyplomowe i Koła Naukowego Elektroników. Ponadto uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych w laboratoriach Zakładu Systemów Złożonych WEiI z zakresu technologii Oracle prowadzonych przez dr. inż. Pawła Dymorę oraz dr. inż. Mirosława Mazurka.